niedziela, 29 marca 2015

Złoty anioł

Dawno się nie odzywałam. Zostałam potężnie udupiona przez sesję! Patrząc na moje dokonania z poprzedzającego ją semestru nie zasłużyłam sobie na tak potężne udupienie, raczej zawiniła tu moja gapowatość i bycie ciapą i fajtłapą.
Tak wyglądała moja walka z sesją:
Panowie strażnicy przedstawiają kilka bardzo przyjemnych zaliczeń z którymi walczyłam a zamykające się drzwi symbolizują kończącą się sesję i to jak musiałam ogarnąć cały semestr  nauki w dwa dni i jeszcze znaleźć wykładowców, umówić się na zaliczenie i zaliczyć.

W tym semestrze grzecznie się uczę, zaliczam wszystko na bieżąco i bardzo pilnuję wszelkich obecności. Zapisuję daty wszystkiego w kalendarzu żeby o czymś nie zapomnieć, uczę się mnemotechnik, próbuję podjąć pracę w weekendy - jednym słowem próbuję ogarniać. Jeszcze nie do końca otrząsnęłam się po sesji.

Na razie pokażę Wam rysunek który opublikowałam na DA jeszcze przed moją ostatnią walką z sesją zimową kiedy to jeszcze wszystko spokojnie odkładałam na później.Kilka uwag na temat rysunku:
Rysunek jest kolorowy bo mam bardzo fajne kredki których prawie nie używam a chciałam zrobić z nich użytek, a także poćwiczyć.
Spędziłam sporo czasu nad anatomią, na przykład rysując ręce postaci wzorowałam się na moich własnych, oglądając w lustrze jak powinny wyglądać łokcie czy nadgarstki.
Również sporo pracy włożyłam w rysowanie fałd materiału. Nie miałam własnego materiału żeby go powiesić na czymś i popatrzyć jak się układa więc wzorowałam się na rysunkach  rysowników lepszych ode mnie.
Jak zwykle nie jestem zadowolona z twarzy postaci, nie mam wyrobionego własnego stylu rysowania twarzy i nie zdarza mi się być zadowoloną z tego co narysowałam.
Rysunek miał mieć bogatsze tło ale spędziłam nad tym rysunkiem mnóstwo czasu i bałam się, że dodanie tła może zepsuć całkiem niezły efekt.
Kolory rysunku są w oryginale trochę mniej wyraziste ale skaner i obróbka w gimpie jak zwykle zrobiły swoje.

Deviantart - Golden angel
Narzędzia - papier Koh-I-Noor popSketh, ołówek mechaniczny, kredki Faber Castell Art Grip + Gimp

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz